Dodany: 2010-12-23 13:55:15

SalsaSalsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w przypadku tańca można potraktować nazwą stylu lub faktu, że salsa jest tańcem łączącym elementy różnych gatunków muzycznych i kroki wielu innych tańców.

 

Salsa czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy. Salsa jest w odróżnieniu od większości tańców towarzyskich tańczona w miejscu. Oznacza to tyle, że tańcząca para nie przemieszcza się zbyt wiele po parkiecie, a obroty wykonywane są w miejscu. Salsę przez większą część czasu tańczy się w parze.

 

Jednak bardziej zaawansowani tancerze pozwalają sobie często na sekwencję improwizowanych kroków solowych w celu popisania się swoją umiejętnością tańca. Strój do salsy to zazwyczaj krótka i skąpa sukienka odsłaniająca nogi, a często także wycięta w talii i na plecach. Ozdobiona cyrkonie swarovski oraz cekinami. Cyrkonie swarovski umieszczone są praktycznie na całej długości sukienki. Oprócz tego cyrkonie swarovski są wykorzystywane do dekoracji koszuli partnera..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Salsa
Nick: