Dodany: 2010-12-23 13:46:57

Pasodoble Paso doble to hiszpański taniec w metrum 2/4. Tematycznie taniec ten przypomina walki na arenie torreadorów z bykami tzw. corridę. Partner występuje w roli toreadora, a partnerka odgrywa rolę byka.

 

Sam taniec składa się z prawdziwego przedstawienia. Liczy się tu dynamiczne wejście na scenę, odegranie pasjonującej walki z bykiem oraz parada po zakończeniu walki. Muzyka o charakterze marszowym wyzwala narastające napięcie, by przez poszczególne akcenty wzbudzić entuzjazm w ostatnim uderzeniu. Paso doble wymaga od tancerzy dużych umiejętności i sztuki pełnej wyrazu.

 

Paso doble to jedyny taniec, w którym pary nie mogą sobie pozwolić na luki czy skróty w prezentowanej choreografii, ponieważ poszczególne części tańca mają ściśle określoną liczbę taktów. Strój tancerzy w paso doble zazwyczaj utrzymany jest w kolorystyce czarno – czerwonej. Ozdoby, takie jak cyrkonie swarovski, przyszyte do sukienki lub koszuli również mienią się kolorami czerwieni. Cyrkonie swarovski w paso doble często są wykorzystywane do wykonania scenicznego makijażu. Cyrkonie swarovski pozwalają na zaprezentowanie tego tańca w jak najlepszej aranżacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pasodoble
Nick: