Dodany: 2010-12-23 13:35:43

Walc wiedeńskiWalc wiedeński jest najstarszym turniejowym tańcem standardowym. Mimo iż istnieją tańce standardowe o bardziej dostojnych ruchach, jak np. fokstrot, to taniec ten na pewno można zaliczyć do najbardziej eleganckich tańców turniejowych.

 

Po raz pierwszy został wykonany w 1815, podczas kongresu wiedeńskiego. Charakterystyczne dla tego tańca są szybkie wirowe obroty. Walc wiedeński należy do światowego programu tanecznego i jako taki jest tańczony na turniejach tańca towarzyskiego. Tańczy się go do muzyki, najczęściej instrumentalnej, w metrum na trzy czwarte. W muzyce silnie akcentowane jest uderzenie "na raz".

 

Ruchy w walcu wiedeńskim powinny być płynne. Najtrudniejsze jest uzyskanie efektu płynności. Na taniec ten składa się pięć podstawowych figur. Do walca wiedeńskiego tancerki ubierają długie, zwiewne suknie ozdobione piórami i cekinami. Cyrkonie swarovski również znajdują się na sukni. Najczęściej cyrkonie swarovski są przyszywane w okolicach talii i stanika oraz u dołu sukni. U niektórych tancerek można także zauważyć cyrkonie swarovski jako elementy makijażu lub dekoracji paznokci.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Walc wiedeński
Nick: