Dodany: 2010-12-23 12:56:05

taniec jako dyscyplina sportowaTaniec towarzyski nie jest dyscypliną olimpijską i jest jednym z najmniej popularnych sportów świata, ale zalicza się do tych najtrudniejszych. Jak większość dyscyplin posiada ścisłe zasady.

 

Wszystkich sportowych tancerzy dzieli się na kategorie: wiekowe i klasowe. Klasy sportowe od najsłabszej do najlepszej to „E”, „D”, „C”, „B”, „A” i „S”. Aby zdobyć wyższą klasę taneczną należy na turniejach tanecznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne  zdobyć odpowiednią ilość punktów i odpowiednią ilość razy stanąć na podium. Każdej klasie tanecznej towarzyszą inne zasady, między innymi różnią się stroje taneczne poszczególnych klas.

 

Taniec jest to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa. Cyrkonie swarovski, cekiny, pióra i inne ozdoby nie tylko upiększają suknię, ale również są symbolem klasy i kategorii tancerki. Cyrkonie swarovski podkreślają wysoki stopień i umiejętności danej pary. Cyrkonie swarovski bowiem są także wykorzystywane do ozdabiania fraków i koszul tancerzy. Dzięki ozdobom występ tancerzy staje się bardziej wyszukany i bardziej imponujący pod względem scenicznym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Taniec jako dyscyplina sportowa
Nick: