Dodany: 2010-12-23 12:38:47

Czym wyróżniają się tańce latynoamerykańskieObok tańców standardowych, do tańca towarzyskiego zaliczamy również taniec towarzyski. Podobnie jak, standardowy, taniec towarzyski jest również prezentowany na turniejach tanecznych.

 

Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie, dynamiczne, o wyrazistej muzyce. Ważne w nich są zmysłowe ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Do tych tańców ubiór jest inny niż do tańców standardowych. Mężczyzna nie musi zakładać fraka, jednakże kolor jego stroju powinien współgrać z kolorem stroju partnerki. Jeśli chodzi o obuwie, to panie zakładają sandałki, a panowie buty na obcasie.

 

Tańce latynoamerykańskie charakteryzują się dynamicznymi ruchami i bliskim kontaktem z partnerem. Jeśli chodzi o cyrkonie swarovski i ozdoby na sukniach, panuje tu ta sama reguła co w tańcu standardowym, im wyższa klasa i kategoria tancerzy, tym więcej ozdób. Pióra, cekiny i cyrkonie swarovski są przeznaczone tylko dla tancerek posiadających wysoki stopień. Cyrkonie swarovski nie mogą być przyczepione do sukni początkujących tancerek.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym wyróżniają się tańce latynoamerykańskie
Nick: