Dodany: 2010-12-23 12:30:02

 Czym wyróżniają się tańce standardoweTańce standardowe to grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich. Charakterystyczny w tańcu standardowym jest ubiór pary tanecznej: mężczyzna występuje we fraku i lakierkach, a kobieta w długiej, zwiewnej sukni i pantoflach na obcasie.

Na turniejach tanecznych tańce standardowe są wykonywane w określonym porządku. Ocenie jury podlega technika, styl, klasa, którą prezentują tancerze, widoczne emocje i łącząca ich więź, a przede wszystkim prawidłowe wykonanie wszystkich figur.

 

Także ubiór tancerzy podlega ocenie jury. Kobiece suknie powinny być zwiewne, nie ograniczające ruchów, ale również przystrojone najróżniejszymi piórami i dodatkami. Im wyższa klasa i kategoria tancerzy, tym dodatków więcej. Początkujący mogą mieć tylko prostą sukienkę. Pióra, cekiny i cyrkonie swarovski doszyć można do sukni dopiero po uzyskaniu odpowiedniego stopnia. Cyrkonie swarovski przyszyte do sukni noszą tylko tancerki najwyższej klasy. Cyrkonie swarovski to symbol elegancji, klasy i prestiżu. Dzięki nim tancerki są wyróżnione spośród innych.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym wyróżniają się tańce standardowe
Nick: