Dodany: 2010-12-23 12:26:24

czym jest taniec towarzyskiTaniec towarzyski to forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów i muzyką.

 

Taniec towarzyski nie jest dyscypliną olimpijską i jest jednym z najmniej popularnych sportów świata, ale zalicza się do tych najtrudniejszych. Jak większość dyscyplin posiada ścisłe zasady. Wszystkich sportowych tancerzy dzieli się na kategorie: wiekowe i klasowe. Aby zdobyć wyższą klasę taneczną należy na turniejach tanecznych zdobyć odpowiednią ilość punktów i odpowiednią ilość razy stanąć na podium.

 

Podstawowymi rodzajami tańca towarzyskiego jest taniec standardowy (walc angielski, wiedeński, tango, foxtrot, qiuckstep) i latynomaerykański (rumba, samba, cha-cha, pasodoble, jive). W tańcu towarzyskim obowiązują przepisowe stroje – fraki i suknie. Często suknie mają pełno ozdób, jak pióra, cekiny, cyrkonie swarovski. Cyrkonie swarovski coraz częściej można zauważyć na sukniach profesjonalnych tancerek. Oprócz tego cyrkonie swarovski zdobią klapy fraków i smokingów tancerzy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu czym jest taniec towarzyski
Nick: