Dodany: 2010-12-23 12:17:22

Rodzaje tańcaMożemy się tylko domyślać, jak wyglądały najstarsze tańce. Taniec nie pozostawia namacalnych śladów. Przez wieki wśród cywilizacji rozwijających się na terenie całego świata kultywowany taniec, który ewoluował do formy, znanej dziś.

 

W toku tej ewolucji rozwinęło się wiele rodzajów tańca i powstało wiele samych tańców. Do podstawowych rodzajów tańca możemy zaliczyć taniec standardowy, taniec towarzyski, taniec historyczny, taniec nowoczesny, taniec współczesny, dworski, salonowy, czy ludowy. Wśród tych rodzajów możemy wyróżnić poszczególne odmiany tańca, jak jazz, modern jazz, pasodoble, rumba, salsa, samba, cha-cha, walc wiedeński, walc angielski, tango, tango argentyńskie, czy balet.

 

Wiele z tych odmian tańca jest odmianą typowo sceniczną, inne użytkową, ale każda z nich wywołuje u tancerzy wielkie emocje. Na tańcu opierają się musicale oraz kabarety. Wykorzystywane w nich stroje często mają przyszyte cyrkonie swarovski. Ozdoby takie jak pióra, cekiny, falbany, czy właśnie cyrkonie swarovski mają na celu upiększyć i wzbogacić występ tancerzy. Cyrkonie swarovski i ich charakterystyczny kształt oraz szlif doskonale nadają się na ozdobę sukni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje tańca
Nick: