Dodany: 2010-12-23 12:14:19

Historia tańcaHistoria tańca jest tak samo długa jak historia ludzkości. Od tysięcy lat ludzie przekazywali swe opowieści w formie tańca. Taniec jest jedną z najstarszych sztuk pięknych. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach.

 

Zawdzięcza on swe powstanie po części wierzeniom religijnym; ludzie tańczyli po to by sprowadzić deszcz w czasie suszy (tzw. taniec deszczu), czy też spowodować wzrost urodzaju i zapewnić pomyślność łowów. Wojownicy tańczyli, żeby wzbudzić w sobie odwagę przed walką. Przez wieki taniec przechodził rozkwit i ewoluował. W średniowieczu był obecny na dworach i zamkach.

 

W baroku rozprzestrzenił się także na miasta. Obecnie taniec jest zaliczany do ćwiczeń rekreacyjnych mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie psychofizyczne. Jest także formą hobby, pasji lub po prostu wyrażania emocji. Dla innych jest po prostu pracą. Obecne w tańcu strojne suknie, pióra, cekiny i cyrkonie swarowski mają go wzbogacać. Cyrkonie swarovski to doskonały pomysł na ozdobienie sukni, szalu, czy po prostu na biżuterię taneczną. Oprócz tego cyrkonie swarovski często zdobią buty tancerek.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia tańca
Nick: