Dodany: 2010-12-23 12:07:58

Czym jest taniec Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. Taniec dla wielu z nas jest najlepszą formą wyrażania emocji.

 

Ekspresyjny, dynamiczny, namiętny, potrafi rozpalić serca i duszę. Tancerzy można podzielić na amatorów i zawodowców. Wielu z nich jest zrzeszonych w różnych formacjach, klubach, zespołach. Biorą udział w profesjonalnych, międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach, konkursach tańca, ocenianych przez doświadczone jury. Taniec może być także formą terapii (choreoterapia), zaś dla niektórych ludzi jest po prostu pracą. Elementy tańca występują w niektórych dyscyplinach sportu jak: łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna.

 

Podczas profesjonalnych zawodów tanecznych, tancerze są ubrani w piękne suknie, każda z nich ozdobiona jest piórami i cekinami. Na materiale naszyte są także cyrkonie swarovski. Cyrkonie swarovski to dobry sposób na upiększenie nawet najprostszej sukni do tańca. Oprócz tego cyrkonie swarovski stają się coraz bardziej popularne wśród biżuterii wykorzystywanej przy pokazach tanecznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest taniec
Nick: