Dodany: 2012-03-01 11:52:44
 

Czym jest choreografia baletowaNikt nie ma wątpliwości co do tego, że baletowa choreografia to jedna z najważniejszych spraw na którą zwracają uwagę wszyscy Ci dla których zarówno baletki jak właśnie sama choreografia ma największe znaczenie.

 

O jej twórcach możnaby mówić w nieskończoność chociażby na piedestał wychodzą zawsze osoby najbardziej znane w danej dziedzinie. I tak dla przykładu jednym z najbardziej znanych choreografów jest oczywiście Piotr Czajkowski, którego to balaty takie jak jezioro łabędzie czy też śpiąca królewna od lat emocjonują miliony bywalców teatrów na całym świecie. I nie ma się temu co dziwić, każdy dla kogo balet jest czymś więcej aniżeli tańcem (jest sztuką) chciałby zobaczyć baletki w akcji.

 

A jest to możliwe niestety nie na codzień (popularne buty) lecz właśnie w sztuce baletowej, gdzie odgrywają one tak samo istotną rolę jak ma to miejsce w przypadku strojów baletowych, których oczywiście baletki są częścią. Z tą tylko różnicą, że ich głównym zadaniem jest pokazanie tańcem najważniejszych elementów danego spektaklu teatralnego. Co więcej w taki sposób, aby zadziwić odbiorcę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest choreografia baletowa
Nick: