Dodany: 2012-03-01 11:50:57
 

Buty baletoweObecnie coraz więcej możliwości zdają się widzieć projektanci różnego typu obuwia. Dziś baletki to już nie tylko buty dla tańczących w balecie choć głównie przez takie właśnie osoby były wykorzystywane.

 

Dziś może je nosić każda kobieta, niezależnie od wieku oraz wielości stóp. Oczywiście w tym przypadku, kiedy będą one stanowić tradycyjne obuwie do codziennego użytkowania baletki mogą a nawet muszą być wykonane z zupełnie innych materiałów aniżeli te, które wykorzystywane są przed tancerzy na scenie.

 

Tutaj panuje tak naprawdę pełna dowolność w użyciu materiałów. I tak ich pierwotny kształt zostanie zachowany. Różnić się będą jedynie przeznaczeniem. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości, że baletki, które zakupimy w sklepie z obuwiem będą spełniać jedynie funkcję użytkowe, nie będą służyć do tańca, choć oczywiście nie jest to wcale wykluczone. Nie będzie to jednak balet, gdyż prócz nich konieczny jest jeszcze pozostały strój baletowy oraz co ważniejsze umiejętności poruszania się na teatralnej scenie z tylko właściwym baletowi wdziękiem. A tego nie potrafi każdy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Buty baletowe
Nick: