Dodany: 2012-03-01 11:33:52
 

Czym jest libretto baletoweChyba każdy kto lubi oglądać filmy czy też pasjonuje się sztuką na podstawie której powstają znane dzieła literackie doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne dla stworzenia ciekawego dzieła jest libretto.

 

Mimo, że termin ten tak naprawdę został zarezerwowany dla sztuki baletowej to niejednokrotnie używa się go do określenia innych gatunków. Jeśli jednak była już mowa o libretto baletowym a więc zarówno o butach takich jak baletki jak i stroju baletowym trzeba wiedzieć, utwory inscenizowane powstają właśnie w dokładnie taki sam sposób jak chociażby filmy na podstawie komiksów.

 

Wydawać by si mogło, że jest ot mało imponujący przykład lecz to właśnie treść, gdzie mogą lecz nie muszą pojawić się baletki stanowi o sukcesie większości literackich dzieł. A już na pewno decyduje o sukcesie przedstawień baletowych gdyż to właśnie od libretta wszystko bierze swój początek w balecie. Na nic zdadzą się baletki jeśli nie będzie treści, która ma zostać ukazana widowni na scenie, wyłączając oczywiście choreografię i obsadę tancerzy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest libretto baletowe
Nick: