Dodany: 2012-03-01 11:31:51
 

Czym jest baletOdpowiedz na to pytanie nie powinna być trudna a tym bardziej kogokolwiek dziwić. Balet jest sztuką taneczną, która swe początki wbrew temu co uważamy wzięła swój początek we Francji by następnie wszystkie najważniejsze sztuki baletowe były wystawiane w teatrze rosyjskim, który po dziś dzień święci triumfy.

 

To właśnie z Rosji wywodzą się nie tylko popularne baletki lecz również najbardziej uznane przez krytyków sztuki teatralne. Dochodzimy również do tego, że to właśnie rosyjscy twórcy wywiedli tę sztukę na piedestał. Chyba każdemu mówi coś nazwisko Piotr Czajkowski, który w swym dorobku posiada najznakomitsze sztuki baletowe takie jak chociażby jezioro łabędzie czy też Śpiąca Królewna.

 

W nich baletki i strój baletnicy to podstawa udanego występu. A na pewno są nią właśnie odpowiednio wyprofilowane buty, które sprawiają wrażenie unoszenia się w powietrzu osób występujących na scenie. Ta rola pointów, bo tak również nazywa się popularne baletki to oczywiście stanie na palcach w celu wykonywania figur tanecznych właściwych jedynie sztuce baletowej. Nie spotkamy ich nigdzie indziej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest balet
Nick: