Dodany: 2011-12-12 12:00:06

 

Libretto baletowe – Jezioro ŁabędzieMało kto nie zna historii Odetty zaklętej w łabędzia. Świadczy to o ogromnej popularności widowiska baletowego Jezioro Łabędzie. Pierwszoplanowa rola kobieca stanowi obiekt pożądania wszystkich adeptek szkół baletowych (tak zwane baletki).

 

Jezioro Łabędzie to tragiczna historia dziewczyny, którą zły czarnoksiężnik zamienił w łabędzia, a odczarować ją może tylko przysięga prawdziwej, wiecznej miłości. Odettę nad jej jeziorkiem spotyka, zmuszany przez matkę do małżeństwa z niechcianymi pannami, Książę który z miejsca zakochuje się w dziewczynie-łabędziu. Partia taneczna tych dwojga jest niemal legendarną, najczęściej rozpoznawaną sceną baletową świata, a dziewczynki dostające swoje pierwsze baletki najczęściej właśnie ją maja przed oczami. Niestety intryga czarownika doprowadza do złamania przysięgi i tragicznej śmierci obojga kochanków.

 

Historia tej nieszczęśliwej miłości jest często motywem działania osób, które wkładają na nogi baletki, by być jak Odetta – piękna, pełna gracji i by tak jak ona wykonywać na scenie zapierające dech w piersiach akrobacje..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Libretto baletowe – Jezioro Łabędzie
Nick: