Dodany: 2011-12-12 11:50:02

 

Szkoły baletowe na świecieBalet jest bardzo trudnym i wymagającym rodzajem tańca. Jego naukę zacząć należy bardzo wcześnie – nawet trzylatki wkładają już pierwsze baletki, by ćwiczyć pod okiem profesjonalnych instruktorów i przygotowywać się na egzaminy do szkół baletowych.

 

Mimo, iż w Polsce istnieje kilka dobrych szkół baletowych (miedzy innymi w Krakowie, Częstochowie, Bytomiu czy Jarosławiu) to naprawdę ambitne i zdolne jednostki studiować chcą w tych najlepszych na skalę światową. Placówkami które posiadają renomę pierwszych na kuli ziemskiej są przede wszystkim szkoła baletowa w Moskwie oraz Amerykańska na Broadwayu. By się tam dostać tysiące kandydatek i kandydatów zdzierają baletki w nieustannych ćwiczeniach, mających im przynieść sukces w postaci dostania się od tej jedynej, wymarzonej, najlepszej szkoły.

 

Niestety konkurencja jest tam tak duża, że niekiedy osoby, które mimo kilkakrotnych prób nie zostały przyjęte, bardzo to przeżywają i zniechęcone odwieszają swoje baletki na przysłowiowy kołek, by nigdy więcej już ich nie założyć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szkoły baletowe na świecie
Nick: