Dodany: 2011-12-12 11:47:46
 

Szkoły baletowe w PolsceJeśli nasze dziecko zafascynowane jest baletem, pozwólmy mu na jego naukę, baletki nie są wszak takie drogie. Jeśli nie zniechęci się cętką praca i wieloma wyrzeczeniami, ma szanse zostać profesjonalnym tancerzem.

 

Dziecko powinno uczęszczać na lekcje tego tańca jak najwcześniej, początkowo do szkół prywatnych, gdyż w naszym kraju nie ma państwowych przedszkoli o tym profilu. Naukę w publicznej szkole artystycznej o profilu baletowym zacząć może dopiero na etapie odpowiadającym czwartej klasie szkoły podstawowej. Nauka trwa tam dziesięć lat i obejmuje czas trzech ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

 

Czasami odwiesza się tam baletki na wieszak, gdyż oprócz przedmiotów artystycznych w programie kształcenia znajdują się także te ogólnokształcące. Po jej ukończeniu otrzymuje się potwierdzony dyplomem tytuł zawodowy. Wielu absolwentów zatrzymuje swoje pierwsze baletki jako symbol osiągniętego sukcesu i pamiątkę ciężkiej pracy w niego włożonej. Najsłynniejsze w Polsce szkoły baletowe znajdują się miedzy innymi w Częstochowie, Krakowie czy Jarosławiu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szkoły baletowe w Polsce
Nick: