Dodany: 2011-12-12 11:30:42

 

Strój baletowyJeśli pomyślimy o balecie to najczęściej pierwszym skojarzeniem będzie szczupła dziewczynka w obcisłym jasnym stroju z przypominająca kryzę, usztywnianą spódniczką wokół talii. Całości dopełniają zawsze sznurowane na tasiemki baletki.

 

Nie ma w tym obrazie nic dziwnego, gdyż tak właśnie przestawia się klasyczny strój baletowy stosowany do występów scenicznych. W przypadku mężczyzn będzie to najczęściej dopasowany, obcisły wręcz kombinezon. Obie płcie noszą także baletki. Oczywiści w zależności od wystawianej sztuki będzie całość garderoby będzie miała odpowiedni kolor i stylizację. Współcześnie, w kostiumach kobiet usztywnianą spódniczkę, zwaną tutu, zastępuje długa do kolan, zwiewna odpowiedniczka.

 

Stroje baletowe wyglądają tak a nie inaczej nie bez powodu. Po pierwsze dopasowany strój ukazuje publiczności cały kunszt taneczny i grację ruchów a po drugie odsłonięte nogi ułatwiają wykonywanie skomplikowanych i trudnych akrobacji. Także baletki spełniają ważna funkcję, pomagając utrzymać charakterystyczną dla baletu postawę – na czubkach palców..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Strój baletowy
Nick: