Dodany: 2011-12-12 11:22:34
 

Pozycje baletowe Wiele osób, które miały przyjemność oglądać występ profesjonalnych tancerzy baletowych zapewne zauważyły, że zwykli oni wykonywać pewne konkretne ruchy oraz przybierać bardzo charakterystyczne pozy, z których wiele pomagają osiągnąć specjalnie wyprofilowane baletki. Jest to wynikiem nabytych podczas wieloletnich ćwiczeń przyzwyczajeń i nawyków.

 

Przybranie odpowiedniej postawy ciała stanowi zawsze podstawę nauki baletu. Pozycji w choreografii tego tańca jest bardzo dużo. Wiele z nich wymaga długotrwałego stania tylko na czubkach palców i dlatego baletki są do tego odpowiednio wyprofilowane. Większość pozycji w tej formie tańca ma nazewnictwo francuskie i tej terminologii w większości nie tłumaczy się na inne języki a zachowuje w oryginale. Wyjątek stanowić mogą elementy wyposażenia, na przykład baletki czy drążek do ćwiczeń.

 

Poza, jaką przybiera tancerz baletowy, jest niezwykle ważna dla całościowego efektu wizualnego. Dlatego też, na lekcjach duży nacisk kładzie się na ich dokładne odwzorowywanie przez uczniów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pozycje baletowe
Nick: