Dodany: 2011-12-12 11:18:35
 

Kto może uczyć się baletuTańczyć może praktycznie każdy, kto ma chęci i zapał. Są jednak dyscypliny i rodzaje tańca, gdzie selekcja jest niezwykle surowa. Chodzi tu przede wszystkim o balet, stawiający osobom go wykonującym wyjątkowo wysokie wymagania dotyczące sprawności fizycznej, elastyczności ciała i koordynacji ruchowej. Dodatkowo niezbędne w tym tańcu baletki do najwygodniejszych też nie należą.

 

Szkoły baletowe stawiają swoim kandydatom wiele bardzo rygorystycznych wymogów. Jednym z kryteriów przyjęć jest wiek – im wcześniej osoba zacznie uczyć się tej sztuki tym lepiej – gdyż młodsze dzieci wykazują większą elastyczność, tak ważną w trudnych figurach baletowych. Na pierwsze semestry przyjmowane są nawet już trzy- i czterolatki a sześć, siedem lat uważane jest za ostatni dzwonek, by po raz pierwszy włożyć baletki.

 

 Ponadto w trakcie nauki w takiej szkole niezbędne jest zachowanie bardzo ścisłego rygoru ćwiczeń i żywienia, dlatego też tylko osoby o silnej woli i motywacji powinny wdziewać baletki i rozpoczynać naukę tej pięknej sztuki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto może uczyć się baletu
Nick: