Dodany: 2011-12-12 11:17:01
 

Gdzie uczyć się baletu Spośród wielu form i rodzajów tańca, za najtrudniejszą, najbardziej wymagającą ale i niezwykle widowiskową, uważany jest balet. Wykonanie choćby najprostszego układu kroków z jego zakresu wymaga nie tylko niezwykłej elastyczności i kondycji fizycznej, ale też wyszkolenia oraz wyposażenia, takiego jak baletki.

 

Dlatego też jeśli ktokolwiek chciałby kiedyś zatańczyć w balecie udać się musi do profesjonalnej szkoły tańca klasycznego. Wbrew pozorom miejsc takich nie jest wiele – wyparły je bowiem coraz popularniejsze kursy tańca nowoczesnego i rozrywkowego. Do rozpoczęcia nauki niezbędne jest posiadanie podstawowego wyposażenia, na które składają się baletki oraz przylegające do ciała, elastyczne ubranie. Charakterystyczny strój baletowy potrzebny jest w zasadzie tylko do występów estradowych.

 

Dobra szkołę baletową ciężko jest znaleźć, ale podstaw nauczyć można się praktycznie w każdej. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest zapoznać się z opiniami środowiska na temat danej placówki. Potem można już zakładać baletki i przystępować do ćwiczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdzie uczyć się baletu
Nick: