Dodany: 2011-12-12 11:15:47

 

Czym jest baletTaniec od zawsze towarzyszył człowiekowi. Już przed wiekami istnieli zawodowi tancerze cieszący oko możnych ówczesnego świata swym kunsztem i gracją ruchów. Wśród wielu najprzeróżniejszych odmian tej sztuki, za jej króla uważany jest balet, wymagający specjalnych umiejętności i wyposażenia (takiego jak baletki).

 

Sam balet wywodzi się z włoskich, a później francuskich, przedstawień dworskich, w których z czasem nad partiami mówionymi, śpiewanymi czy muzycznymi zaczęły przewarzać sekwencje taneczne. Z biegiem czasu ich choreografia stawała się coraz bardziej skomplikowana, by wreszcie po kilku wiekach, osiągnąć ostateczną formę, znaną jako współczesny balet. Jego najbardziej charakterystycznym elementem są piruety i figury wykonywane na samych czubkach palców. Potrzebne są do nich baletki – specjalnie wzmacniane obuwie.

 

Balet jest niezwykle trudny. Wymaga bowiem ogromnego nakładu pracy i niezwykłej elastyczności ciała. Wiele osób wkłada baletki, ale tylko jednostki dotrwać potrafią do końca nauki by stanąć na scenie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest balet
Nick: