Dodany: 2011-12-12 11:14:09

 

Różne formy tańcaChcąc rozpocząć naukę w tym kierunku, wybierać możemy spośród wielu najprzeróżniejszych form tańca – od tych klasycznych po nowoczesne. A zaznaczyć trzeba, że wciąż powstają nowe, ciekawe jego postacie oraz wariacje na temat tych klasycznych – jak balet gdzie do wykonywania figur niezbędne są baletki.

 

Taniec jest tworem bardzo zróżnicowanym, w którym wielu znajdzie coś dla siebie. Różne jego formy dopasować można do temperamentu, kondycji i sprawności fizycznej niemal każdej osoby. Od tańców bardzo żywiołowych, szybkich gdzie niezbędny jest duży nakład energetyczny, przez wolne, dopracowane technicznie, często bardzo zmysłowe postacie po połączenie tych dwóch rodzajów w formy pośrednie. Za wymagającą najwyższego kunsztu a jednocześnie niezwykłej sprawności (oraz specjalnego wyposażenia takiego jak baletki) odmianę uważa się balet. Często właśnie szkoła baletowa, stanowi podstawę na której opiera się edukacja przyszłych tancerzy innych stylów.

 

Okrutną prawdą jest w tym przypadku fakt, że baletki może złożyć każdy, ale tylko nieliczni będą w stanie dumnie w nich wirować na scenie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Różne formy tańca
Nick: